15
Сб, авг
As soon as you open an account Bet365 will send you a 10 digit Offer Code via email. Receive Your £200 bet365 Welcome Promo Bonus plus £50 Mobile Promo

Славної пам'яті Василя Іванишина

Новости

Славної пам'яті Василя Іванишина

 

Бувають люди, що пливуть за течією і йдуть тією ж стежкою, що й більшість. А є люди-постаті, яким Бог дав можливість вести за собою тих, хто спроможний перевернути гори, зламати кайдани, а отже, бути полум'яним натхненником справжніх революційних перетворень. Таким був і Провідник Всеукраїнської організації "Тризуб" імені Степана Бандери, славної пам'яті полковник Василь Іванишин.

Сьогодні, 8 травня, минає 11-та річниця з дня смерті цього новітнього ідеолога українського націоналізму, який все своє життя прагнув здобути Українську Соборну Самостійну Державу. Побратими та послідовники одностайні у думці, що однією з головних заслуг Василя Іванишина є створення націоналістичної організації "Тризуб" ім. С. Бандери орденського типу, як продовжувача справ ОУН (Революційної). Адже у часи становлення новітньої державності та ідейної дезорієнтації суспільства був необхідний дороговказ, який надихав на щоденну боротьбу за Україну.

З теоретичного боку, Василь Іванишин — недооцінений мовознавець, перу якого належить не одна монографія. З кінця 1980-х років він відстоював право української мови бути єдиною державною на території України. Адже як відомо, мова — первинний фактор національної ідентичності!

З боку дієвого націоналізму, він як син бійця СБ ОУН зі зв'язкової ОУН(Р) не міг не включитися у визвольну боротьбу українців на початку 1990-х рр. Бувши переконаним бандерівцем, як тепер можна казати, Василь Іванишин робив ставку на молодь і її бойовий вишкіл, розуміючи, що без щоденного гарту і підготовки здійснити національну революцію в Україні не можливо. Свої дії він підкреслив гострим словом у таких працях, як "Нація. Державність. Націоналізм", "Українська ідея і перспективи націоналістичного руху", "Програма реалізації української національної ідеї у процесі державотворення", що не тільки не втратили своєї актуальності, але й остаточно утвердили безальтернативність вибору українського націоналізму як основи національного мислення і діяння для українців.

Ще однією важливою цеглиною у фундаменті української державності Василь Іванишин вважав віру Христову, а саме – постання в незалежній Україні нашої власної Помісної Церкви. На цьому Провідник ВО "Тризуб" ім. С. Бандери вибудував свою ідеологічну концепцію, поєднавши основні засади українського націоналізму з християнським принципом вищості духовного над тлінним. Бачити у кожному спраглому до волі українцеві Бога – ймовірно, саме таким було основне кредо Василя Іванишина, який вміло вів ідеологічні дискусії та наче священик орудував Словом Божим.

На останок, кілька слів від тих, хто особисто знав видатного тризубівського Провідника:

Олег Баган, керівник Науково-Ідеологічного Центру імені Дмитра Донцова — «Постать Василя Іванишина є в чомусь унікальною у просторі сучасності: він, спадкоємець члена ОУН, свого батька, блискучий інтелектуал і скрупульозний аналітик, зумів, може, як ніхто інший, провести ідейність націоналізму крізь нищівні антиукраїнські радянські часи і утвердити її в добі незалежної України».

Михайло Кривий, член ОУН — «Василь Петрович завжди був генератором об’єднання усіх гілок націоналізму у єдину потужну націоналістичну силу, яка б мала значний політичний вплив в Україні».

Віктор Сердулець, командир ВО "Тризуб" імені Степана Бандери — «Василь Іванишин зробив неоціненний вклад в українське національне майбуття. Цим він по-праву заслуговує на пошану нинішніх і прийдешніх поколінь українців».

Данило Катраник

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Последние новости